18 AASTAT DETOKSIMAAILMAS – KOGEMUSI, SOOVITUSI JA APSAKAID, MILLEST SAAD SINAGI ÕPPIDA

MILLEKS DETOKS?

Oled võibolla märganud, et Foodini tegeleb päris palju detoksi ehk keha puhastamise teemadega. Nii mõnelegi tekitab see küsimuse, et milleks? Meie keha on ju võimeline end ise puhastama ning selleks on lausa terved organsüsteemid, mille üheks funktsiooniks on toksiinide elimineerimine.

Jah, see kõik on õige, kuid samas peame arvestama, et võrreldes nt 100 aasta taguse ajaga on meid ümbritsev keskkond ja ka meie elustiil väga palju muutunud, toit, vesi, õhk ei ole sageli enam nii puhtad kui varem, toidus puuduvad sageli meile üliolulised toitained, mis mängivad mh detoksfunktsioonide täitmisel üliolulist rolli, samas kui kaloririkka ja samas toitainevaese toidu (üle)söömine soodustab seedehäirete teket ja jääkainete kogunemist organismi, ka meid ümbritsevasse keskkonda on lisandunud tohutul hulgal erinevaid kehavõõraid aineid, mille töötlemise ja elimineerimisega puudub organismil oskus hakkama saada.

Samuti viibime suure osa ööpäevast siseruumides ning puutume kokku erinevate kiirgusallikatega. Ka siseruumide õhus sisalduvad erinevad ained mõjutavad meie tervist ja enesetunnet, samas kui orgaaniline liikumine ja kogu keha koormav tegutsemine on väga palju vähenenud paljuski linnastumise tõttu.

Pole juhus, et inimkond on praegusel ajal vägagi kehva tervisega, massiliselt ja vaid tõusvas joones kannatatakse erinevate autoimmuunseisundite all, väga palju esineb ülekaalu, erinevaid soolestiku tervisega seotud muresid, raskematest haigustest on nt eestlaste hulgas esikohal südame-veresoonkonnahaigused, aga ka kõikvõimalike kasvajate esinemise sagedus kõigis vanusegruppides on oluliselt tõusnud. Just need on eestlaste surma põhjuste top-haigused ametliku statistika järgi ja samas paljuski ka seisundid, mida on võimalik kõige rohkem oma elustiili, sh toitumise, keha puhastamise, täiendavate toitainete lisamise, aga ka vaimsete protsessidega mõjutada.

Minu viimase paari aasta kogemus näitab, et vaid kehale keskendudes ei ole puhastumine nii efektiivne ja võimas kui ka meelt kaasates. Samas on see ju päris loogiline, arvestades, et näiteks stress on väga suureks seedeprotsesside mõjutajaks, olgu selle väljundiks siis söögiisu kasv või kaotus, kivistunud tunne kõhus kui mingi mure on vaevamas jne. Samuti on stress suur toitainete hävitaja ning tuleb arvestada, et stressirohkel perioodil vajab sinu organism oluliselt rohkem toitaineid, et kõigega kenasti hakkama saada. Püsiv võitle või põgene seisund on kehale ülimalt koormav ja ohtlik, kuna seedetegevuselt on sellisel juhul tähelepanu ära ja pikalt sellises seisundis olemine võib kaasa tuua palju probleeme. Vaadates aga praegu toimuvat, kus inimesed elavad juba üle aasta püsivas stressiseisundis tugeva hirmufooni taustal, ei ole midagi imestada, et ka kõikvõimalikud terviseprobleemid on agarad tekkima – valud südames, kontrollimatud kaalutõusud ja -langused, märgatav vananemine jpm on vaid vähesed, mis enim silma torkavad, vaimse tervise kriisist mh noorte hulgas rääkimata. Kuhu me liigume?

Samas olen ka näinud, kuidas detoks kombineerituna vaimsete protsessidega viib vaid mõne päevaga varem väga jäigalt püsinud või vaid tõusujoones liikunud kaalunumbrist mitu liigset kg ning annab lisaks superenesetundele ka meelele võimsa boosti. Jah, meie keha ja meel on võimsad ja eriti võimsad on nad koos. Just seetõttu on see suund see, mille olen valinud peale mõningast tegutsemist klassikalise toitumisnõustamisega, mis minu jaoks kahjuks siiski liiga poolikuks lähenemiseks jäi. Praegusel ajal pakun nõustamisi, mis vajadusel kombineerivad nii üht kui teist ning keskenduvad keskmise inimese soovitusliku toidusedeli asemel konkreetse inimese taustale ja vajadustele. Vajadusel pakun aga teraapiat meelele, mis annab reeglina juba esimesel korral mõnusa tunde ja loob vajalikud muutused. Kui oled huvitatud, kirjuta mulle SIIT ja räägime juba täpsemalt.

Kuigi nö klassikaline meditsiin reeglina keha puhastamist, toitumisteraapiat, meeletööd jpm vajalikuks ei pea, olen ma nii isiklikult kui oma praktikas näinud, kui palju see reaalselt muudab nii inimese elu, enesetunnet, füüsilist ja vaimset tervist kui ka paljusid muid olulisi aspekte. Sageli kujuneb sellest vajalik restart, murdepunkt, millest asjad reaalselt muutuvad ja hakkavad paremaks minema. Olen seda nii ise kogenud kui jällegi paljudel juhtudel kõrvalt näinud. Viimane kord toimus see alles ca kuu aega tagasi, kui 17-aastase sportliku neiu Zencleanzi maksadetoksi tulemusena väljus palju mineraliseerunud jääkaineid ja sapikive, mille peale tüdruku ema tunnistas, et oleks ta vaid teadnud, et kõikvõimalike dieetide ja testide asemel tuleks alustada keha puhastamisest, oleks ta seda juba ammu teinud, sellega oleks jäänud kogemata palju muret ja kannatusi.

Seega on ülioluline teadvustada, et peame oma kehale aeg-ajalt abikäe ulatama ja soodustama nii toksiinide eemaldamise kui organite efektiivsema funktsioneerimise protsesse.

KADRI TEEKOND DETOKSINI

Mina ise jõudsin detoksini esmakordselt 2003. aastal, kui ma järsku üleöö reumatoitartriiti haigestusin. Kõlab sürreaalselt, eks 🙂 Ja uskuge mind, see oligi sürreaalne – ärgata üles hoopis teistes mõõtudes kui magama minnes, tohutult paistes, valulike ja jõuetute liigestega, kätega, mis meeletult valutasid ja ei suutnud enam tõsta minu mõnekuust beebit, jalanumbriga, mis oli üleöö muutunud 37st 43ks ja mille otsa mahtusid vaid ilma paelteta abikaasa tossud – jah, see ei olnud unistuste päev, millesse ärgata. Samas hiljem juhtunut analüüsides oli see igati mõistetav sammude jada, mil üks asi viis teiseni ja lõppes suhteliselt katastroofiga. Erakorralise meditsiini osakond ei osanud mind aidata, samuti reumatoloog, kes soovitas vaid valuvaigisteid ja teatas, et tegemist on eluaegse progresseeruva haigusega, millest terveneda ei ole võimalik ja tulevikus ootavad mind vaid palju valu, moonduvad liigesed ja kanged ravimid, mis ei ravi, vaid aitavad ainult olukorda leevendada. Kõik see aga mulle ei sobinud, ma ei olnud valmis aksepteerima, et üleöö ongi mu elu lõplikult muutunud ja mul ei jää üle muud kui alandlikult leppida ja saada eluaegseks ravimitarvitajaks. Ei, see ei olnud mulle. Selle asemel muutsin ma oma menüüd, kust esimeses järjekorras lendasid välja kõik piimatooted, sh keefir, mida ma agaralt eelnevad 3 kuud olin joonud, sest autoriteetne mitme lapse emast massöör soovitas seda mulle kui esmakordselt emaks saanule imetamisprobleemide lahendamiseks. Jah, see tõesti aitas, kuid teate isegi, millega lõppes… Hiljem selgus, et mul oli ka piimatalumatus.. Artriidist tervenemiseks tegin ma lisaks menüü muutmisele igapäevaselt varemerohuteed ja sellest öiseid jääkompresse ning 2 nädalaga oli põletik ja sellega kaasnenud kuumus, punetus ja paistetus täiesti taandunud, valud kadunud, jõud taastunud, vaid juba kergelt moonduma hakanud liigeste taastumine võttis kokku ca 6 kuud. Praegu, 18 aastat hiljem olen ma endiselt artriidivaba, mu käed-jalad on terved, moondumata, valuvabad. Kui see kõik ei näita sulle, kui võimas on õige toetuse juures meie keha ning mida võib teha taime- ja toitumisravi, või siis vastupidi, millega saab hakkama vale toit, siis…

Peale seda olen ma aastate jooksul läbinud palju kehapuhastusi ning näinud võimsaid efekte nii endal kui oma klientidel. Jah, ka kõige lihtsam smuutikuur võib muuta ülipalju, eriti esmakordselt tehes… Seega küsimus ei ole enam, kas, vaid mis on sulle sobivaim?

MEDITSIINIMEEDIUMI MAKSADETOKS 

Eespool mainisin ma autoimmuunset artriiti. Tegelikult on mul esinenud ka nii mõnigi muu autoimmuunne episood, seda just mingi soodsa vallandaja esinemisel nagu tagasi vaadates on selgelt näha. Minu jaoks on selliseks vallandajaks ehk triggeriks enamasti hormonaalse taustaga elumuutused nagu nt puberteet, rasedus, sünnitus, imetamine… Olin aastaid hädas lõhkevate tsüstidega, mis mingil hetkel tekkisid ja mingil hetkel tohutu valuga lõhkesid. Samuti on mind külastanud kilpnäärmeteemad ning peale hormonaalsete ravimite ei osata nendele teemadele tegelikult mingeid lahendusi pakkuda. Hormoonid ja eluaegne ravimite manustamine oma seisundiga leppimise taustal ei ole aga minu olemuses ja seetõttu olen leidnud ka enda jaoks töötavad lahendused, mis mind kõigest sellest päästsid.

Kui mõned aastad tagasi ilmus eesti keeles esimene Meditsiinimeediumi raamat, lugesin ma selle kiirelt kaanest kaaneni läbi ja murdsin enda jaoks nii mõnelgi lehel serva alla, et saaksin naasta mind huvitava peatüki juurde. Esimene peatükk, mis mind sügavalt kõnetas, oli just autoimmuunsusest ja selle tänapäeval levinud versioonist täiesti erinev käsitlus, mis samas oli nagu lõik minu elust. See muutis kõik loogiliseks ja arusaadavaks, kuigi alguses oli kontseptsiooni totaalne muutumine minu jaoks veidi küsitav, kuid olles näinud, kui palju see lähenemine on mind palju aidanud, ei ole mul küsimustki, kumb versioon reaalselt töötab. Minu puhul on eelkõige elumuutvaks osutunud Meditsiinimeediumi 369 puhastuskuur, mida olen nüüdseks teinud 3x ja kogenud, kui võimas võib üks lihtne kehapuhastus olla. Jah, selleks on vaja võtta aega ja järgida täpselt ettekirjutusi, kuid juba ainuüksi see enesetunne, mis on puhastuse ajal, on seda väärt, kõigist hilisematest plussidest rääkimata.

Olen seisukohal, et keha puhastamine peaks olema kombineeritud soolestiku tervendamise ja keha toitmisega, mis loogiliste sammudena puhastusele järgnevad. Just seetõttu on loogiline, et puhastusele järgneb kuur libejalaka, probiootikumide ja Meediumi poolt vastavalt seisundile soovitatud lisanditega, millest nii mõnigi on meie e-poes saadaval.

Kui sa ei ole aga kunagi varem keha puhastanud, tasuks ehk esmasena kaaluda hoopis parasiidikuuri Paraherbiga (mina kombineerin seda ka soolepuhastusega, mis uhub kuuriga tekkinud jäägid kenasti soolestikust välja), mis on vägagi efektiivne, samas täiesti looduslik vahend soovimatute parasiitide elimineerimiseks, sest oleme ausad, neid on endale suhteliselt kerge saada ja neile tähelepanu mitte pöörates võivad nad aastate jooksul kehas päris palju pahandust teha. Eriti peaks sellele mõtlema lemmikloomade omanikud ja ka kauged reisid annavad meile sageli soovimatuid isendeid kaasa. Kindlasti peaks parasiidikuur eelnema maksapuhastusele, mitte vastupidi.

ZENCLEANZ MAKSADETOKS

Kõige selle taustal on loogiline, et jõudsin ühel hetkel ka Zencleanzi maksapuhastuseni. Kuna olin just hiljuti läbinud Ecoshi toodetega komplekse soolepuhastuse, ei pidanud ma soolepuhastuse tegemist vajalikuks, kuid maksapuhastuse imesid juba mitmel korral kogenuna ei olnud küsimustki, kas ma seda teen või mitte. Samuti on mul põhimõte, et enne kui mõni uus toode meie veebipoodi müügile tuleb, katsetame me selle ise ära, et olla kindel, et tegemist on hea ja turvalise valikuga – on ju meie veebipoodi toodete valimise kriteeriumiteks toodete puhtus ja võimalikult efektiivne toime, mis samas kehale turvaline ja toetav.

Zencleanzi puhul meeldis mulle lisaks detokskuuri koostisele ka puhastuse pikkus, sest olgem ausad, tänapäevase kiire elutempo juures on oluliselt kergem leida aega 1-päevase kui 9-päevase puhastuse tegemiseks. Lisaks on mõnus, et selle käigus ei pea kokkama ega väga detailsetes ettekirjutustes näpuga järge ajama, vaid kogu kuur on mugavates nummerdatud pakikestes ja pudelites, mille ma enda jaoks numbrilises järjekorras kapile jaotasin ja järjest kasutama hakkasin. Kui oled kõigesööja, jälgid ka paar eelnevat päeva vähendatud menüüd, et keha ja eriti maksa juba eesootavaks puhastamiseks ette valmistada. Kasutamiseks ei ole aga vaja teha muud kui ensüümipulber toasooja veega segada ja ära juua, osadel kordadel lisandub sellele segule ka kontsentreeritud jook. Kuuri ajal on hea olla eemal stressist ja igapäevatoimetustest, endale lihtsalt aega võtta ja mõnuleda – just seetõttu on selleks parim laupäev, et siis protsess pühapäeva hommikul kenasti kokku võtta.

Küll tegin ma aga esimesel korral ka algaja apsaka 🙂 – nimelt läksin ma pikema pausi ajal detoksseguga vanni, et keha puhastumist veelgi toetada ja soodustada, kuid lasin vanni liiga kuuma vannivee ja mul hakkas halb. Seega õpi minu kogemusest ja naudi veeprotseduure mõõdukalt sooja veega, et vererõhk trikke ei hakkaks tegema, samuti on kehas pooleli toksiinide väljatusprotsessid ja liigne kuumus ei mõju sellisel juhul hästi.

Zencleanzi maksapuhastus oli suur üllataja ka selles mõttes, et peale selle läbimist väljutas mu keha suures koguses lima ja seda ma tõesti oodata ei osanud, kuna ei olnud märgata, et mul sellega mingit probleemi oleks olnud. Nii pälvis aga kogu puhastus veelgi suurema respekti.

MIDA OLEN ERINEVATEST KEHAPUHASTUSTEST ÕPPINUD?

Erinevad detokskuurid on olnud mulle tohutuks abiks ja õpetajaks, muutes totaalselt minu skeptilist eelarvamust, et nt smuutide või üldse teadliku toitumisega ei ole keha võimalik puhastada, spetsiifilisematest lähenemistest rääkimata. On küll ja kuidas veel! Kuid alati tasub arvestada keha eripärasid – vahel on tõesti vaja veidi rohkemat kui vaid muudetud toidusedel, see sõltub aga juba konkreetsest inimesest, tema taustast, senisest elustiilist jpm aspektidest. Just teadlik ja personaalne lähenemine on see võti, mis toob muutused. Kuula ja vaatle oma keha, paku talle vajalikku toetust ja saad ka enda jaoks olulised vastused, mis Sind edasi aitavad.

Küll saan ma aga kokkuvõtvalt öelda, et uskumatult palju positiivset on kogetud ja mõnele kliendile on Zencleanzi maksadetoks nii meeldima hakanud, et ta ei tahakski seda lõpetada, sest paranenud seedimine, suurepärane meeleolu ja üleüldine kergustunne on nii mõnusad. Zencleanzi puhul mängib olulist rolli ka see, kas sinu organism on harjunud kasutama rasvadest energiat – kui jah, siis kuuludki selle seltskonna hulka, kellele see eriti meeldib ja sobib ja kes seda seetõttu lõpetada ei tahakski 🙂

On aga ka teistsuguseid, hoiatavaid kogemusi, seda küll mitte otseselt kehapuhastuse, vaid pigem dieediga. See oli minu esimene ja ühtlasi ka viimane katsetus dieedimaailmas, mida ma jagan Sulle just seetõttu, et ehk paneb see ka kellegi teise järele mõtlema ja süvenema. Nimelt siis aastaid tagasi, kui valikuid oli oluliselt vähem kui täna, tegin ma väga vale otsuse näiliselt turvalise dieedi kasuks, mida mh holistilise taustaga terapeut soovitas. See lisas usaldusväärsust ja julgust proovida. Minu kogemus oli aga elu karmim gripp, mis dieedi ajal langenud immuunsusega selle lõpupoole kaasnes, sest nii piiratud toidusedel ei ole kehale turvaline ega toetav, rääkigu selle müüjad mida iganes. Peale seda oli parasjagu palju jama ka kilpnäärme, teiste näärmete töö ja detoksprotsesside taastamisega, sest need 21 päeva väga piiratud menüül olemist panid ikka korraliku põntsu. Seega ole hea ja õpi minu vigadest ega võta ette riskantseid ülimadala kalorsusega dieeditrikke, mis maad ja ilmad kokku lubavad, et kiiresti suuri muutusi näha – vahel võivad need suured muutused olla hoopis sellised, mida sa iialgi kogeda ei tahaks… Lähtu talupojamõistusest, sisetundest ja mitte kellegi teise promost, sest sina oled ainulaadne ja ka sinu keha on kordumatu. Arvesta ka seda, et keha kahjustamata saad seda samuti tervendada, toetada, panna selle tööle nii, et üleliigne koorem kaoks, Sul oleks hea ja mõnus olla terve ja toetatuna. See on võimalik!

SIIN NÄED AGA VIDEOT MINU ZENCLEANZI MAKSAPUHASTUSE KOGEMUSEST

NB! Veebilehe sisu on mõeldud vaid isiklikuks kasutamiseks informatiivsel eesmärgil. Artikleid ja selle osi ei ole lubatud avalikustada või mistahes viisil kasutada, mh meedias, ilma selle autori kirjaliku loata. Antud soovitused on avaldatud ainult informatiivsel eesmärgil ja neid ei tohiks pidada tervishoiuteenusteks ega meditsiiniliseks diagnoosiks või raviks. Samuti ei ole see garantii ega pruugi tagada soovitavaid tulemusi. See teave ei ole mõeldud arsti või teiste tervishoiutöötajate nõuannete asendamiseks. Te ei tohiks seda teavet kasutada terviseprobleemi diagnoosimiseks või raviks. Enne olemasolevate ravimite, ravi või hoolduse muutmist või katkestamist pidage nõu tervishoiutöötajaga. Kui Sul tekkis täiendavaid küsimusi, võta meiega ühendust SIIN