5 FAKTI, MIKS TERVIKLAHENDUS ON PAREM KUI POOLIK

KUI MIDAGI EI AITA, SIIS LÕPUKS MISKI SIISKI TÖÖTAB…

Möödunud nädalal oli ZenCleanzi lives külaliseks 16-aastane noor ja kaunis iluvõimleja Irena, kelle teekonda spordimaailmas on pikalt saatnud mitmesugused seedeprobleemid, mis viisid erinevate testide, eritoitumise, kõikvõimalike dieetide jmt juurde. Iluvõimlemismaailmas on ju oluline lisaks fantastilisele esitlusele vastata ka välimuse osas teatud kriteeriumitele ja ootustele ning seedeprobleemide korral on see vahel tõsiselt keeruline. Kuidas sa ikka säravalt naeratad, kui kõhus keerab, kõht punnitab, enesetunne on raske, vaevavad puhitused, meeleolu kõigub pidevalt, treener ei ole kaaluga rahul ja kõik see võib viia ahelreaktsioonideni, tõsta stressitaseme lakke, motivatsiooni alla, särava tuleviku kohale küsimärgi panna jne. See on ka koht, kus sageli tekivad mentaalsed probleemid, mis halvemal juhul võivad viia buliimia/ anoreksiani, sest enesearmastus on saanud hoobi, sa ei vasta ootustele ja leiad enda lohutamiseks ekstreemseid väljundeid. Olen näinud mitmeid selliseid lugusid, kus tahaks kohe kiiresti sekkuda ja aidata, kuid alati ei ole see võimalikk, pere ei ole valmis, puuduvad vastavad võimalused vmt.

Irenal vedas – tema kõrval on raudse toena seisnud ema Liina, kes tütart kõikvõimalikel viisidel toetades noorele sportlasele stabiilse ja turvalise tagala on kindlustanud ning juba 2016. aastast üritanud leida töötavaid lahendusi, et Irena taaskord end tõeliselt endana tunda saaks, seda nii kehaliselt kui vaimselt. On ju iga edu aluseks stabiilne mentaalne seisund ja see paneb paika palju. See teekond ei pruugi olla alati kõige kergem, sest kui sa teed kõik, mis sinu võimuses, kuid tulemusi ei tule, on ka käegalöömine kerge tulema.

Irena puhul õnneks asi käegalöömiseni ei jõudnud, kuigi kõik need läbitud testid, dieedid jm tulemusi tõepoolest ei toonud. Kuni… Liina jõudis ZenCleanzi ja Foodini’ni ning peale soolestiku- ja maksapuhastuse läbimist (mille käigus liikus kehast välja märkimisväärne kogus kõikvõimalikke jääkaineid, sh mineraalseid moodustusi- vt fotot) sai Kadri käest terviklikud soovitused, kuidas soolestiku ja mikrobioomi tervist kehapuhastastuste-järgselt toetada ja tugevdada. Nagu ma ka detoksiartiklis mainisin, siis tõepoolest, detoks on ÜLIOLULINE, kuid samavõrd oluline on ka soolestiku ja mikrobioomi taastamine ja tugevdamine, sest kuigi detoksi mõju kehale on reeglina äärmiselt positiivne, võib järgnevate sammude ärajätmisel olukord taastuda, kuna reeglina olid probleemide korral juba olemas erinevad tasakaalutused ja seega võib kergesti tekkida ka tagasilangus.

SEEGA:

1. PUHASTA KEHA /JÄLGIDES TÄPSELT SOOVITUSI/

2. PÖÖRDU VAJADUSEL KOMPLEKSETE SOOVITUSTE SAAMISEKS PROFESSIONAALI POOLE – SEE AITAB SAGELI KIIREMINI JA VALUTUMALT EESMÄRGINI JÕUDA JA ON LÕPPKOKKUVÕTTES SOODSAM KUI AASTAID KULUKAID KATSETUSI ILMA REAALSELT TÖÖTAVA PLAANITA

3. TAASTA JA TERVENDA SOOLESTIKKU JA MIKROBIOOMI KUI ABSOLUUTSELT KÕIGE ALUST

4. ALLES SEEJÄREL PANUSTA KEHA TOITMISESSE – TERVE JA TUGEV SOOLESTIK JA MIKROBIOOM AITAVAD VÕTTA LISANDITEST MAKSIMUMI JA PANUSTAVAD MAKSIMAALSELT KÕRGESSE TOITAINETE OMASTAMISSE

5. TEE TÖÖD KA OMA MEELEGA – STRESS, SEEDIMINE JA SOOLESTIKU TERVIS ON OMAVAHEL VÄGA TIHEDALT SEOTUD, STRESSI KONTROLLI ALLA SAAMATA ON KA MUU EFEKT VAEVALISEM. VÕIMALUSEL KÜSI ABI JA TEE NIIMOODI SELGEKS ENESEABIVÕTTED, MILLEGA SAAD ISESEISVALT EDUKALT EDASI MINNA EGA VAJA PIDEVALT KÕRVALIST ABI. JUST SEETÕTTU PAKUB KA FOODINI KOMPLEKSET LÄHENEMIST, SEST JUST SEE TOOB TULEMUSED 🙂

MIDA SIIS KASUTADA, ET SOOLESTIKKU KAITSTA, TAASTADA JA TUGEVDADA?

Kõige peamised abilised, millega soolestiku limaskesta ja mikrobioomi taastada ja tervendada, on tegelikult väga lihtsad ja kõigile kättesaadavad (leiad need ka meie veebipoest):

  1. LIBEJALAKAS – limaskestade tervise taastaja nr 1, seetõttu ka absoluutselt tipptoode, mis katab, kaitseb ja tervendab kõiki keha limaskestasid, tekitades söögitoru-, mao- ja soolerakkudele kaitsva limakihi, samuti kaitseb libejalakas limaskesti toksiinide ja jääkainete kahjuliku mõju eest, mis halvimal juhul võib viia nt lekkiva soole tekkeni. Libejalakas sisaldab rohkelt antioksüdante, pehmendab kurgu, mao, söögitoru ja soolestiku ärritusi ja puhastab leebelt käärsoolt.
  2. AALOE LEHE SISEMUSE GEEL – teine absoluutne toptoode, mida meie kliendid armastavad, sest see tõepoolest töötab! Aaloel on põletikuvastane ja immuunsust tugevdav toime, see sobib hästi ka ärrituva soolestiku sündroomi sümptomite leevendamiseks ja toetab soolestiku tervendamist libejalakakuuri ajal või eraldiseisvalt. Lisaks on aaloel supervõimed seoses juuste ja suu tervisega, nii et igati väärt toode, mida kasutada imeliste tulemuste saamiseks.
  3. PROBIOOTIKUMID – minu esimene lemmik probiootikumidest on Tisso ja seda väga lihtsal põhjusel – lisaks sellele, et toode sisaldab kõrges kontsentratsioonis 31 probiootilise mikroorganismi tüve, sealhulgas Bifidobacterium, Lactobacillus bacterium jt, leiab sellest mõnusa kombuchamaitselise vedelal kujul toote seest ka lausa 24 erinevat taimset ekstrakti, mis omakorda panustavad Sinu tervisesse ja heaolusse. Loomulikult on suurepärane valik ka dr. Ohhira, kuid nagu öeldud, siis vedelal kujul toodetel on omad eelised ja keerulises seisundis on alati kasulikum eelistada vedelal kujul tooteid nende parema imendumisvõime tõttu, lisaks ei pea keha kulutama ressursse kapsli lagundamisele.
  4. Toode, mida ka Irena peale soolestiku- ja maksapuhastust täiendavalt kasutab, on MAARJAOHAKAEKSTRAKT. Maarjaohakas on võimas maksa taastaja ja tervendaja, võib parandada sapi tööd ja just seetõttu viia Sinu taastumise uuele tasemele. Lisaks nimetatutele on teda kasutatud veel põrna-, kilpnäärme- ja verehaiguste, soolade ladestumise, veenilaiendite, tursete, vesitõve, hemorroidide, rasvumise, radikuliidi, liigesevalude ja allergiliste reaktsioonide puhul. Abi on saadud ka mitmesuguste nahahaiguste puhul. Kuna tegemist on tõepoolest kasuliku taimega, siis loomulikult on selle levitamine Eestis takistatud ja meie teid selle taimega varustada ei saa. Maarjaohaka ekstrakti leiad nt SIIT
  5. Toode, mida ma veel vägagi soovitan, on N.A.C. ehk N-ATSETÜÜLTSÜSTEIIN ehk aminohape, mis lisaks maksa (sh maksakahjustuste) ja neerude (sh neerukahjustuse korral) tervise toetamisel on suureks abiks kehast lima väljutamisel ning toksiinide, sh raskmetallide neutraliseerimisel. Lima väljutamine on oluline ka immuunsuse tagamise seisukohalt, kuna liigne lima pakub soodsat kasvukeskkonda mitmesugustele viirustele.

Need on siis absoluutselt esmased tooted, mille poole vaadata juhul, kui vaevavad probleemid soolestikuga.

Kuid nagu ka Irena ema Liina tabavalt ütles:

“Meile on soovitatud igasuguseid dieete… Oleksin ma enne teadnud, et kõigepealt ikka kehapuhastus, sest peale seda pole ju dieete vajagi… Irena on üle pika aja õnnelik. Aitäh”

Kui Sind vaevab aga helikobakter, leiad detailsed ja töötavad soovitused meie blogipostitusest SIIT.

Lisaks olen mina /Kadri/ alati olemas, et Sind nõu ja jõuga toetada, kui vajad täiendavat konsultatsioone ja personaalset lähenemist. Kirjuta mulle SIIT ja liigume koos edasi.

NB! Veebilehe sisu on mõeldud vaid isiklikuks kasutamiseks informatiivsel eesmärgil. Artikleid ja selle osi ei ole lubatud avalikustada või mistahes viisil kasutada, mh meedias, ilma selle autori kirjaliku loata. Antud soovitused on avaldatud ainult informatiivsel eesmärgil ja neid ei tohiks pidada tervishoiuteenusteks ega meditsiiniliseks diagnoosiks või raviks. Samuti ei ole see garantii ega pruugi tagada soovitavaid tulemusi. See teave ei ole mõeldud arsti või teiste tervishoiutöötajate nõuannete asendamiseks. Te ei tohiks seda teavet kasutada terviseprobleemi diagnoosimiseks või raviks. Enne olemasolevate ravimite, ravi või hoolduse muutmist või katkestamist pidage nõu tervishoiutöötajaga. Kui Sul tekkis täiendavaid küsimusi, võta meiega ühendust SIIN