Olin hiljuti olukorras, kus mu rinnad muutusid suhteliselt üleöö väga valulikuks, tunda oli mügarikke, parema rinna juures olid ka lümfid paistes ja olukord ei olnud meeldiv. Siis meenus aga mulle, et oot, ma olen seda juba korra kogenud ja miks mitte proovida, kas see lähenemine töötab ka nüüd?
Nimelt ca 10 aastat tagasi olin analoogse probleemi ees, kus mu rinnad muutusid ülivalusaks, sees oli tunda tükke ja asi läks isegi nii kaugele, et mind ei saanud kallistada… Olukord oli tõeliselt hirmutav ning enne kui minna veelgi hirmutavamana tunduvale arsti vastuvõtule ja lasta end tõeliselt ebameeldivate protseduuridega uurida, tegin ise uurimustööd ja leidsin, et sellises olukorras võib olla abi nii lihtsast asjast nagu D3 vitamiinist. Jah, just nimelt D3 vitamiini puudus võib panustada rindade tervisesse, sest on leitud, et D-vitamiinil võib olla vähkiennetav toime ja seda kusjuures mitte ainult rinna-, aga ka jämesoole, naha- jt vähivormide osas.
Mina tegin nii siis kui nüüd läbi kuuri kõrgete doosidega ning ainult 2 nädalat 20 000 IU D3 manustamist viis selleni, et katastroofina tunduv teema lahenes täielikult. Kahe nädalaga! Ja milline mõttetu muretsemine sellele eelnes, sest ma lihtsalt ei teadnud siis, kui lihtne asi võib rindade tervist mõjutada. Täpselt sama kordus ka nüüd – probleem lahenes kiiresti ja valutult, õnneks seekord aga juba oskasin reageerida ja end ise kiirelt aidata. Seega, armsad naised, manustage kas kuuridena või regulaarselt D-vitamiini ja pakkuge seda ka oma pereliikmetele. Kindlasti ei soovita ma selliseid kõrgeid annuseid, see oli minu lähenemine antud konkreetses situatsioonis vaid 2 nädala jooksul.
Eesti laiuskraadil ei ole seda kerge muudest allikatest saada ning selle tõesti eluliselt olulise vitamiini puudus võib viia väga suurte probleemideni, mida on väga kerge vaid mõne tilgaga päevas ennetada. Lisaks on D3 vitamiin oluline immuunsüsteemi, luude ja hammaste tervise, närvisüsteemi ja ainevahetuse normaalse talitluse seisukohalt.
Usun, et väga suurel osal eestlastest on endiselt D-vitamiini tase liiga madal, seda kinnitavad ka mu klientide testide tulemused, mis on olnud absoluutselt alati alumise piiri kandis. Kindlasti ei tohiks aga manustamisega üle pingutada. Mina oma isiklikust kogemusest soovitan pigem kuure kui pidevat tarvitamist, tarvitan tavaliselt 1 pudelitäie, manustades päevas 4000-8000 IU D3 vitamiini. Soovitan aga võimalusel enne kuuriga alustamist teha kindlaks olemasolev D-vitamiini tase ja võimalusel kontrollida seda uuesti peale kuuri lõpetamist.
Näiteks vahel võib imendumine olla häiritud, kui kehas on väga madal magneesiumi tase. Tavapäraste kapslite või tablettidega on aga väga keeruline tagada, et mingigi % sellest kehas imenduks ja mingi efekti kaasa tooks. Mäletan, et kunagi ammu, kui heas vormis magneesiume ei olnud veel saada, tähendas igakordne katsetamine, et pähe tekkis uimasus ja udune olek, mis oli minu jaoks märgiks, et antud toode ei imendu. Õnneks ei ole ma selliseid reaktsioone enam ammu kogenud, kuna parimad vormid on kättesaadavad ja tagavad kiire abi. Ma ise tarvitan ka magneesiumi kuuridena, kui näen, et olen tavapärasest enam reageeriv mitmesugustele olukordadele, mis ei tohiks nii väga korda minna, kui uinumine ja une kvaliteet muutuvad kehvemaks, keskendumis- ja üleüldine töövõime langevad. Magneesium mõjutab väga paljusid kehale olulisi protsesse, sh seedeprotsesse, seega on tõeliselt oluline tagada selle piisavus. Maksimaalse imendumise ja võimalikult kiire efekti saavutamiseks on parimateks töötavateks lahendusteks kas liposoomne magneesium või magneesiumtsitraat, mis aitavad kiiresti ja turvaliselt ka nt eakate magneesiumipuuduse korral, kuna neil esineb reeglina imendumisega probleeme ning parima vormi valik on tõeliselt oluline. Minu puhul on see tõeline gamechanger juba esimesest manustamiskorrast alates. Meie magneesiumivaliku leiad SIIT.
Valiku D3 vitamiine leiad SIIT
Allikad:
- Kadri Põlder, Foodini;
- Lappe JM ,et al “Vitamin D and calcium supplementation reduces cancer risk: results of a randomized trial” Amer. J. Clinical Nutrition, Vol. 85, No. 6, 1586-1591, June 2007).
NB! Veebilehe sisu on mõeldud vaid isiklikuks kasutamiseks informatiivsel eesmärgil. Artikleid ja selle osi ei ole lubatud avalikustada või mistahes viisil kasutada, mh meedias, ilma selle autori kirjaliku loata. Antud soovitused on avaldatud ainult informatiivsel eesmärgil ja neid ei tohiks pidada tervishoiuteenusteks ega meditsiiniliseks diagnoosiks või raviks. Samuti ei ole see garantii ega pruugi tagada soovitavaid tulemusi. See teave ei ole mõeldud arsti või teiste tervishoiutöötajate nõuannete asendamiseks. Te ei tohiks seda teavet kasutada terviseprobleemi diagnoosimiseks või raviks. Enne olemasolevate ravimite, ravi või hoolduse muutmist või katkestamist pidage nõu tervishoiutöötajaga. Kui Sul tekkis täiendavaid küsimusi, võta meiega ühendust SIIN