B12 VITAMIINI TERVENDAVAD OMADUSED

Tänasel päeval esineb väga paljudel B12 vitamiini puudust. Isegi kui veretest näitab normaalset B12-taset, ei tähenda see, et tegemist on keha poolt kergesti kasutatava ja omastatava vormiga, mida su keha tegelikult vajab. Sinu kesknärvisüsteem, maks või teised organid võivad endiselt kannatada B12 puuduse käes ja seda just õiget tüüpi B12 osas.

Õigel kujul on B12 metüülkobalamiini ja adenosüülkobalamiini kombinatsioonina, B12 puudus kehas loob aga eeldused mitmesuguste sümptomite ja terviseseisundite tekkeks ja halvenemiseks. B12 puudus on vägagi reaalsete tagajärgedega vägagi reaalne puudus, sest keha vajab B12 kümnete tuhandete erinevate funktsioonide teostamiseks.

HAIGUS JA SÜMPTOMITEST TAASTUMINE 

Ükskõik, kas sul esineb akne, SIBO (bakteriaalne ülekasv peensooles), ekseem, kaaluprobleemid, depressioon, allergiad, vähk, talvemasendus, ärevus, kohin kõrvus, kilpnäärmeprobleemid, erinevad valud, reumatoidartriit, mäluprobleemid, ajuudu või mõni muu sümptom või terviseseisund, on õigel kujul B12 tarvitamine ülimalt oluline. Kõrgekvaliteediline B12 metüülkobalamiini ja adenosüülkobalamiini vormis parajas doosis manustatuna võib algatada tervenemisprotsessid. Detailsema info B12 soovituslike koguste ja teiste sümptomite ja haigusseisundite raviks kasulike lisandite osas leiad Meditsiinimeediumi “Maksapuhastuse” raamatust.

VÄSIMUSE, ÄREVUSE, DEPRESSIOONI, BIPOLAARSUSE, POTS’i, RAHUTUTE JALGADE SÜNDROOMI, PARKINSONI, MS JT NEUROLOOGILISTE SEISUNDITE TOETAMINE

Kvaliteetne B-12, mis sisaldab nii adenosüülkobalamiini kui ka metüülkobalamiini, on väärtuslik toidulisand kõigile, kellel esineb ükskõik milline neuroloogiline sümptom või seisund. 

Esmalt toetab ja kaitseb B12 koos adenosüülkobalamiini ja metüülkobalamiiniga aju ja kesknärvisüsteemi. Teisalt sisaldab see konkreetne B12 tüüp elektrolüüte, mis aitavad võidelda ajus toimuva tormiga, kui kellelgi esineb aju mõjutav seisund või ta on stressis. Need elektrolüüdid aitavad kaitsta ja taastada ka ajukude. Kolmandaks, õige B12 turgutab sind vaimselt ja emotsionaalselt. B12 koos adenosüülkobalamiini ja metüülkobalamiiniga võib aidata ärevuse, bipolaarse häire, depressiooni, ALSi, Parkinsoni tõve, hulgiskleroosi, paanikahoogude, migreeni, rahutute jalgade sündroomi, POTSi (posturaalne ortostaatiline tahhükardia sündroom), väsimuse, värinate ja paljude muude sümptomite või seisundite korral ning isegi juhul, kui probleemi taust ei ole neuroloogiline.

IMMUUNSUSE TUGEVDAMINE 

Immuunsüsteemi taastamine ja tugevdamine on kriitilise tähtsusega juhul, kui sul esineb mõni süptom või haigusseisund või sa soovid nende teket ennetada. Üheks oluliseks vahendiks on siin õiges vormis B12 metüülkobalamiini ja adenosüülkobalamiinina.

KAITSE VIIRUSKAHJUSTUSTE EEST

Nagu ma olen oma raamatutes juba varem kirjutanud, on just viirused mitmesuguste krooniliste haiguste ja seisundite põhjustajaks, sageli kombinatsioonis mingit liiki toksiinidega. Meditsiinimeediumi “Elumuutvate toitude” raamatust leiad täpsemat infot 4 peamise faktori osas, mis panustavad krooniliste haiguste ja sümptomite tekkesse. Üheks neist faktoritest on just viirused. Viiruse põhjustatud sümptomi või haigusseisundi, näiteks kroonilise väsimussündroomi, ekseemi, psoriaasi, tinnituse, vertiigo, kilpnäärmeprobleemide, PCOS-i, Lyme’i tõve (tõe Lyme’i tõvest leiate Meditsiinimeediumi raamatust), luupuse, kuiva naha, rabedate juuste, eesnäärmehaiguste ja paljude teiste jaoks on hädavajalik kasutada nii adenosüülkobalamiini kui ka metüülkobalamiiniga B12 segu. Metüülfolaadi lisamine sellele B12 kombinatsioonile on eriti kasulik.

B12-vitamiin adenosüülkobalamiini ja metüülkobalamiiniga kaitseb kogu teie keha Epstein-Barri viiruse paljude muteerunud tüvede, vöötohatise ja muude kahjulike viiruste toodetud neurotoksiinide eest, samuti parandab ja tugevdab närvisüsteemi ja muid keha piirkondi, mis on viiruste poolt kahjustatud. Seda tüüpi B12 aitab tugevdada ka aju neurotransmitterite kemikaale, nii et see suudab püsida tugevana viiruste vastu, mis on nii paljude neuroloogiliste haiguste põhjustajateks.

B12 JA ÕILSAD BIOOTIKUMID

Puu- ja köögiviljade lehti ja nahka katab spetsiaalne probiootiline kile. Ma nimetan neid probiootikume õilsateks biootikumideks või õilsateks mikroorganismideks, kuna need katavad toore, pesemata (või kergelt loputatud) taimse toidu maapealseid pindu. Jagan infot neist erilistest mikroorganismidest kõigis oma raamatutes. Erinevalt tehastes toodetud probiootikumidest ja mullast pärinevatest mikroorganismidest, suudavad õilsad biootikumid seedeprotsessi käigus ellu jääda ja jõuda niudesoolde – see on peensoole viimane osa, mis toodab sinu keha toimimise tagamiseks kriitilise tähtsusega B12 vitamiini.

Üks põhjus, miks B12 defitsiidile tuleks tähelepanu pöörata ja sellega tegeleda (suurendades õilsate biootikumide osakaalu), on see, et B12 hoiab madalal homotsüsteiini taset – kehas väljendub see väiksema põletikutasemena. Lisaks on spetsiaalselt õilsate biootikumide poolt toodetud B12 aju tervise jaoks ülioluline, sest see tugevdab meie neurotransmittereid, soodustades vaimseid funktsioone ja hoides depressiooni eemal. Ilma B12ta me sureme – see on lihtsalt nii kriitilise tähtsusega.

Kui vähegi võimalik, kasvata ise mistahes taimi, mida võimalik – olgu selleks siis tomatitaimed, õunapuud, lehtkapsas või lihtsalt siseruumides olevad potitaimed või võrsed või mikroviljad, mida oma köögikapil kasvatada. Söö neid taimi pesemata või väga kergelt loputatult, et eemaldada mustus. Ära leota ega puhasta neid. Kui tunned usaldusväärset põllumeest ja oled kursis tema põlluharimisviisidega, võiksid ka neid vilju pesemata või väga õrnalt loputamise järel süüa. See on suurepärane viis nende õilsate biootikumide saamiseks. Lisaks õigele B12 toidulisandile on see suurepärane viis oma B12 taseme taastamiseks kehale vajalikes vormides.

GEENIMUTATSIOONID JA METÜLATSIOONIPROBLEEMID 

B12-l on ülioluline roll keha metülatsioonivõime tagamises, et see suudaks metüleerida mitmeid teisi toitaineid. Maks tugineb sellele vitamiinile ja talletab seda suurtes kogustes. Samuti sõltub B12-st maksa võime iseseisvalt toota mikrokogustes vajalikke toitaineid ja keemilisi ühendeid nende puuduse korral.

Maks saab seda teha ainult siis, kui on selle põhikomponendi, B12 vitamiiniga piisavalt varustatud, et saata seda ajule, ülejäänud närvisüsteemile, südamele ja muudesse organitesse ja süsteemidesse, kus seda hädasti vaja on.

Kui maksa kasutada ei ole piisavas koguses B12 vitamiini, B12 ei toodeta ka niudesooles ja maks on liiga koormatud (viirustest ja nende kõrvalproduktidest), et toota ise B12 vitamiini, võivad tekkida tõsised metüleerimisprobleemid. 

Kui teil on diagnoositud MTHFR geenimutatsioon, teadke, et aja jooksul saab piisava koguse õiges vormis B12-ga seda tagasi pöörata – seda seetõttu, et see parandab kehas kahjustused, mis põhjustavad valepositiivseid geenimutatsioonitesti tulemusi. Üllatunud? Jah, lugesid täiesti õigesti – geenimutatsiooniprobleemid pole tegelikult geneetilised ja neid saab tervendada. Meditsiinimeediumi raamatus “Maksa puhastus” jagan ma, miks see nii on, ja selgitan metüleerimise ja geenimutatsiooni probleemide olemust.

MAKSA TERVIS

Sinu maks ei pea õiges vormis B12 ümber töötlema kergestiomastatavasse vormi juhul, kui see on juba adenosüülkobalamiini ja metüülkobalamiini vormis.  Seda tüüpi B12 kergendab maksarakkude omavahelist suhtlemist, hõlbustades maksarakkude võimet teabe edastamiseks üksteisele. Samuti kaitseb see närvikudet, mis siseneb maksa ja kulgeb kogu selle kaudu. Samuti kaitseb see närvikude maksas. B12-vitamiin on väga oluline nii enam kui 2000 maksas toimuva keemilise funktsiooni kui ka maksa võime jaoks kasutada, töödelda ja jaotada ka kõiki muid vitamiine ja mineraale, mida seal hoitakse. B12 aitab vältida maksa loidust, tugevdab hepatotsüüte ja kõiki teisi maksarakke, samuti maksa lobuleid ja hoiab ära maksa veresoonte atroofia. Rohkem lisateavet selles osas, kuidas maksa parimal moel toetada ja millised sammud on kriitilise tähtsusega mingite sümptomite või haigusseisundite esinemisel, samuti veel avastamata tõde maksa toimimise kohta leiad Meditsiinimeediumi “Maksa puhastuse” raamatust.

HOIDU B12 SÜSTIDEST

Õiges vormis B12 toidulisandina on parem valik kui B12 süstid. Süstides ei esine B12 õiges vormis ning võib seetõttu tundlikuma organismi puhul vallandada kehas ülereaktsioonide tekke. Lisaks tuleks B12 efektiivsuse tagamiseks manustada seda suukaudselt. Suukaudselt B12 tarvitades imendub see seedesüsteemis, kus see on “märgistatud” ning muudetud aktiivseks ja biosaadavaks, nii et vereringesse sisenemisel on see vormis, mida meie närvid ja organid aktsepteerivad. NB! Meditsiinimeediumi poolt soovitatud vormis ehk metüülfolaadina ning metüülkobalamiini ja adenosüülkobalamiini kombinatsioonina B12 leiad meie e-poest MEDITSIINIMEEDIUMI SOOVITATUD TOODETE KATEGOORIAST VITAMIIN B12 LEIAD SIIT METÜÜLFOLAADI LEIAD SIIT Allikas: https://www.medicalmedium.com/blog/healing-benefits-of-b12 Tõlge: Kadri Põlder / Foodini