TSINK: ÜKS PEAMISI TERVISEMINERAALE

Tänasel päeval muretsetakse palju selle pärast, kas meie kehas on piisavalt D vitamiini või milline on meie mikrobioomi tervis, kuid tegelikult peaksid palju enam tähelepanu saama õiges vormis tsink ja B12. Need on kaks toitainet, millest on enamikel inimestel puudus ning mis sellisel juhul kujutab endast tervisele tõelist ohtu. Selles artiklis selgitan ma, miks peaaegu kõigil on tsingipuudus ning miks selle tarvitamine on ülimalt oluline – mitte ainult krooniliste haiguste, vaid üleüldise tervise säilitamise ja mitmesuguste haiguste ennetamise seisukohalt.

OLULINE ABSOLUUTSELT IGAÜHELE

Tõsise tsingipuuduse korral võite raskelt haigestuda. Tsink omab kriitilist tähtsust nii maksa tervise, autoimmuunsete seisundite, akne, neerupealiste probleemide, artriidi, vähi, ekseemi, psoriaasi, peauimasuse, lapse ja beebi maksa (MM poolt antud, mitmeid lastel ja beebidel esinevaid terviseprobleeme koondav nimetus, täpsemalt avatud MM “Maksaravi” raamatus), diabeedi, väsimuse, meeleolukõikumiste, podagra, südamepekslemise, hepatiidi, kõrgvererõhu, kõrge kolesteroolitaseme, kuumahoogude, põletike, migreeni, SIBO, sinusoidide infektsioonide, kaaluteemade, vertigo, tinnituse, multiskleroosi, luupuse, Lyme’i tõve, kilpnäärmeprobleemide, Epstein-Barr’i viiruse, vöötohatise, kuseteede infektsioonide, kandida ja iga teise eksisteeriva sümptomi ja seisundi korral. 

Kui Sa kannatad mingit laadi sümptomi all või soovid ennetada nende teket tulevikus, on aeg teha tsingist oma parim sõber. 

VIIRUSTE TAPJA

Viirused on üks tavalisemaid krooniliste seisundite ja haiguste põhjustajaid. Kahjuks ei ole seda veel avastatud meditsiini- ja teadusringkondades nagu ka kümnete muteerunud viiruste tüvede olemasolu, mis kõik probleeme põhjustavad. Kahjuks tähendab see ühtlasi ka seda, et inimesed, kes ei ole kursis Meditsiinimeediumi õpetustega, ei kuule tõde oma sõpradelt, pereliikmetelt, arstilt või tervishoiutöötajalt, ega saa ka vastuseid, mis aitavad neil terveneda. 

Kirjutan nendest viirustest ning nende poolt põhjustatavatest erinevatest terviseseisunditest ja sümptomitest oma raamatutes “Meditsiinimeedium”, “Elumuutvad toidud”, “Kilpnäärmeravi” ja “Maksaravi”.  PS: kõik need raamatud on ilmunud ka eestikeelsetena (tõlk.).

Tsink on üks olulisemaid vahendeid, võitlemaks selliste viirustega nagu näiteks Epstein-Barr (EBV), vöötohatis, herpes simplex, tsütomegaloviirus jt. Keha kulutab kiiresti tsingi varusid ja isegi sügavaid tsingi varusid ning on väga tavaline, et meil tekib tsingipuudus juhul, kui me kannatame mingi viiruse käes (enamik inimesi kannatab muide), kui meil seda juba varem ei esinenud. Tsink hävitab viirusrakkusid ja alandab põletikulisi reaktsioone herpese perekonna viiruste toodetud neurotoksiinidele, sh EBV, vöötohatis jt.

SINU MAKSA LIITLANE

“Maksaravis” selgitan ma, kui oluline on tsink teie maksa ja selle normaalse funktsioneerimise jaoks. Tsink (vedela tsinksulfaadina) on vastutav enam kui 2000 maksa keemilise funktsiooni eest, seda alates emakas loote maksa moodustumisest kuni täiskasvanuks saamiseni. Maks säilitab küllaldaselt tsinki, sest teab, et enamikel inimestel on tsingipuudus, kuna seda ei ole piisavalt meie poolt söödavas toidus. Ilma tsingita ei saa maks täita oma fuktsioone, mis kaitsevad kogu keha, nii et hoolimata tsingivarudest on su maksal vaja rohkem tsinki, kuna tsingi väljund, mis on vajalik meie vaimsete ja füüsiliste nõudmiste rahuldamiseks, on kõrge. Viiruste, bakterite ja muude patogeenide rünnakud tühjendavad meie tsingivarusid kiiresti.  Üks spetsiifilisi põhjusi tsingivarude jaoks on elimineerida toksiliste vasevormide teket, mida on maksas alati palju ja mis võivad põhjustada elundite kahjustusi. Kui kellegi tsingipuudus on saavutanud ohtliku taseme, võivad sellel inimesel areneda mitmesugused autoimmuunhaigused ja haigused, mille kohta saate lugeda Meditsiinimeediumi raamatutest. Tsink aitab maksal tõrjuda kõiki ebasõbralikke mikroorganisme, mis maksa satuvad.

KRIITILISE TÄHTSUSEGA KILPNÄÄRME TERVISELE 

Kas Sinul või mõnel Su tuttaval on mõni järgnevatest kilpnäärmeseisunditest: Hashimoto türeoidiit, Graves’i tõbi, kilpnäärme alatalitlus, kilpnäärmevähk, sõlmed, tsüstid või kasvajad? 

Tsink on kõigi kilpnäärmeseisundite jaoks kriitilise tähtsusega, kuna suudab tappa viirust, mida kaasaegne meditsiiniteadus ei tunne ega seosta, et just see seisab kilpnäärmeprobleemide taga – selleks on Epstein Barr’i viirus.  Tsink vedelas vormis tsinksulfaadina aitab kaitsta kilpnääret viiruspõletiku eest, samas vähendades sõlmede, kasvajate ja tsüstide (nii vähkkasvajate kui ka healoomuliste) kasvu.  Lisaks aktiveerib tsink atomaarse joodi, et see saaks toimida võimalikult hästi – sellel on kriitiline tähtsus igaühe jaoks, kes kannatab kilpnäärmeprobleemide all, tänu selle antiseptilisele toimele viiruste jt patogeenide suhtes. 

ABI KÜLMETUSE JA GRIPI KORRAL – TSINGI SHOKITERAAPIA

Kui Sa tunned, et oled külmetunud või hakkavad tekkima gripilaadsed sümptomid, võid appi võtta teraapia, mida ma kutsun “tsingi shokiteraapiaks”. Sellega on oluline alustada koheselt, kui märkad vastavat haigussümptomaatikat, seetõttu on oluline alati omada pudelit tsinksulfaati.  Selleks pritsi kaks pipetitäit tsinki kurku, lase sellel minut aega mõjuda ja neela seejärel tsink alla. Korda seda iga 3 tunni tagant 2 päeva jooksul.

TSINGIPUUDUS KUI HAIGUSTE VALLANDAJA

Kui oled lasknud tekkida tsingipuudusel või lausa sündinud sellega, mis on vägagi võimalik, kuna me sünnime oma pärilike puudujääkidega, annab see viirustele suurepärase võimaluse kasutada ära nõrgenenud immuunsüsteemi ning selle najal edeneda.  Aja jooksul võivad ilmneda ja süveneda sellised sümptomid nagu väsimus, lööbed, uimasus, klaaskeha hõljumid, südamepekslemine, migreenid, kuiv nahk, haprad juuksed, tinnitus, unehäired, valulik menstruatsioon, kilpnääreprobleemid.  Tsink on otseselt seotud ka erinevate küüneprobleemidega nagu nt nõrgad ja haprad küüned, vaod küüntel, puuduvad kaared.

OHTRALT TERVENDAVAID TOIMEID

Loetlen siinkohal veel mõned põhjused, miks on ülioluline tsinki manustada:

  • vedel tsinksulfaat annab immuunsüsteemile võimsa tõuke, tugevdades valgevereliblesid nagu lümfotsüüdid, basofiilid, neutrofiilid, eosinofiilid, makrofaagid ja monotsüüdid. 
  • Toetab pankreast ja neerupealiseid ning aitab tasakaalustada veresuhkrutaset
  • Tugevdab endokriinsüsteemi – sh neerupealiseid, kilpnääret ja talamust, mis omakorda toetab neurotransmittereid
  • Kriitilise tähtsusega viljakusele, sh meeste sperma kvaliteedile.

TSINGIRIKKAD TOIDUD

Mõningates toiduainetes on looduslikult kõrge tsingitase, mida on seetõttu eriti kasulik sageli tarvitada, sh idandid, erinevad võrsed, ristõielised köögiviljad, kõrvitsaseemned, redised, artishokid, nõgeseleht, petersell, sibul, toormesi.  Samuti on oluline tarvitada õiges vormis tsinki toidulisandina – vedela tsinksulfaadina. Kahjuks ei sisalda meile kättesaadavad toiduained enam piisavas koguses tsinki, mida me vajame. Isegi parimates mahetaludes puudub see mineraal pinnasest, osaliselt taevast langetavate mürgiste raskemetallide kõrgendatud sisalduse tõttu, mis muudab mulla PH tasakaalu, vähendab mullas leiduvate mikroorganismide hulka ja reageerib negatiivselt pinnases sisalduvate jälgmineraalidega nagu nt tsink.   See tähendab, et erinevad kõrgema tsingisisaldusega toiduained nagu nt kõrvitsaseemned, võivad omada toetavat rolli koos teiste teadaolevalt kõrgema tsingisisaldusega toiduainetega, kuid kui teil on tegemist mingi sümptomi või haigusseisundiga, siis täiendage seda kvaliteetse vedelal kujul tsinksulfaadiga, mis aitab tõsta immuunsust.

VEEL TSINKSULFAADIST

Tsinki esineb erinevates vormides ning on oluline teada, millist vormi manustada. Erinevatel vormidel on erinevad toimed. Tsinksulfaadil on eriline võime toetada üleüldist tervist. Lisaks sisaldavad paljud toidulisandid abiaineid, mis ei toeta tervist, mistõttu on vajalik valida võimalikult puhas toode. Väldi toidulisandeid, mis sisaldavad sidrunhapet, looduslikke lisaaineid, alkoholi ja teisi toksilisi komponente. Selle asemel leia endale puhas, kõrgekvaliteediline iooniline tsink.

Süües küllaldaselt tsingirikkaid toiduaineid ning manustades tsinksulfaati (normaalses koguses, mitte megadoosidena) võib tuua leevendust igaühele, kes kannatab kroonilise haiguse käes.

TSINK JA VASK

Nagu ma kirjutan oma raamatus “Kilpnäärmeravi” , on paljudel hirm, et tsingi manustamine võib endaga kaasa tuua keha vasesisalduse languse. Ärge laske sellel väärarusaamal end tagasi hoida. Manustades õiges vormis tsinki, milleks on vedel tsinksulfaat, ei pea Sa muretsema vasetaseme languse pärast. Selles vormis tsink ei eemalda olulist jälgmineraali vaske, mis on teie tervisele kasulik; see eemaldab ainult kogu mürgise vase ja nende kahe vahel on tohutu erinevus.  Tegelikult ei peaks isegi väiksema tsingilisandiga muretsema vasekaotuse pärast, sest vask on üks kõige paremini assimileeritavaid ja igapäevastest toiduallikatest saadaolevaid jälgmineraale, nii et meil kõigil on seda piisavalt ja me suudame selle taseme taastada kiiresti, seega pole ohtu puudujääkide tekkeks. Samuti on väga tavaline, et selles on palju mürgist vaske, nii et kui vähem tsinki sisaldav toidulisand puhastab teid sellest, teeb see teile teene. Parim valik on loomulikult kõrgekvaliteediline säilitusainetevaba vedelal kujul tsink sulfaadi vormis.

Allikas: Meditsiinimeediumi Blogi, postitus 08.08.2019.

Tõlge: Kadri Põlder /Foodini