MEDITSIINIMEEDIUMI VIIRUSEVASTASED SOOVITUSED

Möödunud nädalal avaldas Meditsiinimeedium ehk Anthony William oma põhjalikud soovitused, kuidas praegusel ajal end ja oma lähedasi võimalikult palju kaitsta ja toetada. Foodini tõlkis need ära ning avaldab siin kokkuvõtte olulisemast. Loodame, et need põhjalike selgitustega soovitused on teile abiks ning annavad praegusel keerulisel ajal vajalikku toetust ja enesekindlust. Olgem rõõmsad ja terved!

TOIDUD, MILLEST LOOBUDA VÕI MILLE TARBIMIST VÄHENDADA

Viirused armastavad teatud toite, mis võimaldavad neil tugevneda ja vohada ning seeläbi nõrgestada su tervist. Meditsiiniringkondades on see veel avastamata info. Mida varem lõpetad nende toitude tarvitamise, seda kiiremini nõrgestuvad juba su kehas olemasolevad viirused nagu nt enam kui 60 EBV variatsiooni, üle 30 variatsiooni vöötohatist, mitmesugused avastamata variatsioonid HHV-6, HHV-7, simplex 1 ja 2, tsütomegaloviirus, seni avastamata HHV-10 kuni HHV-16, mis kõik on autoimmuunsete  ja paljude muude sümptomite ja seisundite taga. Lisaks võimaldab nende toiduainete eemaldamine menüüst immuunsüsteemil tugevneda, nii et kui sul on kokkupuude uue gripi- vm viirusega, oled sa juba ennetavalt paremal positsioonil.

Paljudele viirustele meeldib toituda munadest. Teised viirused armastavad jällegi erinevaid piimatooteid – piima, juustu, jogurtit, keefiri ja teisi piimatooteid, aga ka gluteeni ja maisi. Nende vältimine ei aita sul ainult viirusi vältida ja immuunsust tugevdada, vaid ka terveneda kroonilistest haigustest või sümptomitest.

ALANDA IGAPÄEVAST RASVADE TARBIMIST

Kaalu oma igapäevase tarbitava rasvakoguse vähendamist. Teed seda juba muna ja piimatoodete eemaldamisega oma menüüst, kuid sammu edasi saad astuda teiste rasvaallikate vähendamisega. Vähenda eelkõige selliseid kõrge rasvasisaldusega toite nagu nt maapähklivõi jt pähklivõid, erinevad õlid, soja, kanaliha, sealiha jt toiduained, mis on kas looduslikult kõrge rasvasisaldusega või sisaldavad lisatud rasva.  Miks see vajalik on? Kui su verre lisandub igapäevaselt erinevaid rasvu tarbitavatest toitudest, alandab see vereringes hapnikusisaldust, hapnikusisaldus veres on aga vajalik erinevate viiruste vohamise vähendamiseks. Oma olemust on hapnik antiviraalne. 

Kindlasti ei tähenda ülevalpool toodu, et peaksid loobuma oma menüüs igasugusest rasvast, kuid parim on seda võimalusel vähendada. Oluline on eelistada võimalikult tervislikke rasvu nagu nt avokaado, kookos, erinevad pähklid ja seemned ning alandada nende kogust oma tervise kaitsmise eesmärgil. Kui võimalik, väldi rasvade tarvitamist ennelõunasel ajal.

VIIRUSEVASTASED TOIDULISANDID

Toidulisanditel on kriitiline roll viirusevastases võitluses. Saadaolevate tuhandete lisandite puhul tuleb arvestada, et nad ei ole võrdselt kvaliteetsed ja efektiivsed. Kõrgeima kvaliteediga tooted on parima biosaadavusega, ei sisalda erinevaid probleemseid lisa- ja säilitusaineid ja annavad sulle parima võimaluse oma tervisliku seisundi parandamiseks. 

VEDEL TSINKSULFAAT

Tsink toidab immuunsüsteemi, võimaldades sellele üht kriitilisima tähtsusega jälgmineraale immuunsüsteemi optimaalseima toimimise tagamiseks. Peaaegu kõik meist kannatavad tsingipuuduse all. Tsink peaks olema sinu immuunsüsteemi number 1 kaitsemehhanism, kuid tsingipuuduse all kannatades on meil seda väga vaja. Kui meil ei ole kehas piisavalt tsinki, võib meie immuunsüsteem sissetungijate suhtes ala- või ülereageerida. Kui meie immuunsüsteem on varustatud piisava koguse tsingiga, juhtub selliseid üle- või alareageerimisi harva. Kui agressiivne viiruslik sissetungija siseneb kehasse ja inimese kehas on vähe või puuduvad üldse igasugused tsingivarud, võib selle tulemusena tekkida ülereaktsioon nii immuunsüsteemi kui ka viiruse poolt. Sinu valgeverelibled mõistavad, et peavad sissetungija kiiresti hävitama, mis on hea märk juhul, kui kehas on piisavalt tsinki. Tsink muudab agressiivsed viirused alandlikeks, aeglasteks ja laiskadeks, ja see võimaldab immuunsüsteemil rünnata ja hävitada viirust ilma suuremate tagasilöökideta. Kui kehas ei ole tsinki, võib viiruslik tagasilöök olla agressiivne ja kutsuda esile sõja, mis koormab keha. See põhjustab rohkem sümptomeid, pikemat ebamugavustunnet ja haigusi. Teadusmaailm ei ole kursis tsingi rolliga viirusega kokkupuutel.

Tsink pidurdab viirust – võib lausa öelda, et viirused on tsingile allergilised, see jälgmineraal tõrjub ja nõrgestab neid, muudab patogeene kuulekaks ja nõrgestab neid, mis omakorda võimaldab immuunsüsteemil patogeene kiiremini kõrvaldada.

B12 ADENOSÜÜLKOBALAMIINI JA METÜÜLKOBALAMIINIGA

Paljud meist kannatavad tänapäeval B12 puuduse all. Isegi kui vereanalüüs näitab normaalset B12 taset, ei tähenda see, et kasutatav B12 imendub kehas seal, kus vaja. Kesknärvisüsteem, maks jt organid võivad olla siiski õiget tüüpi B12 puuduses, milleks on kombinatsioon metüül- ja adenosüülkobalamiinist, see puudus aga loob eeldused erinevate sümptomite ja seisundite arenguks ja halvenemiseks. 

B12 puudust esineb nii taimse kui ka loomse toitumise puhul ning sellel puudusel on omad konkreetsed tagajärjed. Keha vajab B12 igapäevaselt kümnete tuhandete funktsioonide teostamiseks ning kasutab B12 varusid eriti kiiresti just mistahes haiguse esinemisel.

Vitamiin B12 adenosüülkobalamiini ja metüülkobalamiini vormis saab kaitsta kogu organismi viiruste poolt tekitatud neurotoksiinide kahjustuste eest. Samuti suudab B12 parandada ja tugevdada närvisüsteemi ja teisi kehapiirkondi, mida on kahjustanud viirused. Seda tüüpi B12 aitab lisaks tugevdada aju neurotransmittereid, et need suudavaksid viiruste vastu tugevana püsida.

Vitamiin B12 adenosüülkobalamiini ja metüülkobalamiini vormis toetab ja kaitseb aju ja kesknärvisüsteemi. Seda tüüpi B12 aitab võidelda ajus stressiolukorraga kaasneva emotsionaalse tormiga. B12 aitab kaitsta ja taastada ajukudet, eriti kui keegi kannatab kesknärvisüsteemiga seotud sümptomite või seisundite käes. Õiges vormis B12 turgutab sind nii emotsionaalselt kui mentaalselt. Samuti on B12-l oluline roll kiireks taastumiseks kõrge palavikuga kulgenud gripi või sellelaadse viiruse korral. 

Kasuta alkoholivaba adenosüül- ja metüülkobalamiini.

SIDRUNMELISS

Sidrunmeliss on imeline antiviraalsete omadustega taim, mis suudab võidelda igat sorti viirustega. Lisaks, olles nakatunud viirusega, mis mõjub ärritavalt sinu maole, aitab sidrunmeliss rahustada mao ja soolestiku närvilõpmeid ja limaskesta. Sidrunmeliss on tõeline Jumala ja Emakese Looduse kingitus, mis suudab meie närvilises maailmas ja stressiolukordades pakkuda olulist toetust. Viiruspuhangu korral, kui hirm ja muremõtted on laes, suudab sidrunmeliss rahustada ja toetada neerupealiseid. Kasuta alkoholivaba toodet.

KASSIKÜÜS

Kassiküünel on võimsaimad viirusevastased toimed siinsel planeedil. Kassiküünel on võimsad kompleksed viirusevastased koostisosad, mille erinevatest fütokemikaalidest koostise suhtes ei suuda erinevad patogeenid sh viirused immuunseks muutuda.  Kassiküüs on üks neljast parimast abilisest kõigi viiruste, siinusinfektsioonide, kurguhaiguste, kõrvavalu, kuseteede infektsioonide, veepeetuse, SIBO, ärritunud soole sündroomi (IBS), migreenide, kopsuinfektsioonide jm korral. Kasuta alkoholivaba toodet.

L-LÜSIIN

L-lüsiinil on kriitiline tähtsus viiruste takistaja ja aeglustajana, kuna peaaegu igaühel meist on viirusi, mis kas juba põhjustavad erinevaid sümptomeid või seisundeid või teevad seda tulevikus juhul, kui neist ei vabaneta. Samuti on see uute nakatumiste ärahoidmise seisukohalt ülioluline. L-Lüsiin kahjustab viirusrakkude võimet liikuda ja paljuneda. Võimalusel tarvita l-lüsiini igapäevaselt. Kui sul esineb mõni krooniline haigus või sümptom, või tahad tõrjuda tugevat viirust, ei pruugi tavapärane päevane annus 500 mg olla piisav – sellisel juhul on vajalikud kõrgemad annused. Piisava annuse määramiseks pöördu vajadusel spetsialisti poole. Kui sa ei ole hädas konkreetse sümptomi või seisundiga, vaid soovid l-lüsiini kasutada ennetava vahendiga, on ka väiksem annus l-lüsiini piisavaks kaitsvaks sammuks.  

C-VITAMIIN

C-vitamiin on antioksüdant, mis toidab sinu immuunsüsteemi. Viirused, mis tekitavad sümptomeid ja seisundeid, on tugevalt allergilised ja tundlikud c-vitamiinile. Lisaks rakkude kaitsmisele oksüdatsiooniprotsesside eest, on c-vitamiin suuteline oksüdeerima patogeene, põhjustades nende kahjustumist, lagunemist ja hajumist. Vitamiin C on põletikuvastase toimega, suutes üleüldiselt tugevdada immuunsüsteemi, samuti tugevdada neutrofiile, eosinofiile, basofiile ja makrofaage. Just seetõttu on piisava annuse c-vitamiini manustamine ülioluline, eriti kui sa võitled kroonilise haiguse või sümptomiga.  Tarvita c-vitamiini igapäevaselt.

SPIRULINA

Spirulina tugevdab immuunsüsteemi ja aitab peatada viiruste kasvu. Loodusliku jodiini sisaldus spirulinas on väga efektiivne antiseptik viiruserakkude vastu. Tarvita ainult kõrgekvaliteedilist spirulinat.

VÄGIHEINA LEHT (Mullein Leaf)

Vägiheina leht on võimas, aga samas õrn antiviraalse toimega taim viirushaiguste ennetamiseks. Paljudel meist on erinevate keskkonnamürkide, patogeenide ja toksiliste raskemetallide poolt nõrgestatud immuunsüsteem. Vägiheina leht aitab taastada ja tugevdada nõrgestatud immuunsüsteemi. Meie valgeverelibled kasutavad vägiheina lehes olevaid fütokemikaale, võitlemaks erinevate viirustega ja kaitsmaks meid erinevate patogeenide eest. NB! Tarvita võimalusel alkoholivaba toodet.

KOLDJUUR (Goldenseal)

Koldjuur sobib suurepäraselt akuutsete viirusinfektsioonide korral – külmetused, gripid, muud viirused. See aitab taastada ja tugevdada lümfotsüüte, mis on vastutavad kriitiliste piirkondade nagu nt kõrvade, nina, kurgu ja kopsude tervise eest, kus enamasti ilmnevad esimesed märgid viirushaigusest. NB! Tarvita võimalusel alkoholivaba toodet

MIDA TEHA ESIMESTE HAIGUSTUNNUSTE ESINEMISEL Kui tunned, et Sul esinevad esimesed haigussümptomid, kaalu nende Meditsiinimeediumi poolt soovitatud lisandipõhiste teraapiate kasutamist: MEDITSIINIMEEDIUMI TSINGI SHOKITERAAPIA.  Kui tunned, et Sul hakkavad tekkima esimesed haigustunnused, oled juba haigestunud grippi või viirushaigusesse või sul esineb mistahes infektsioon: Täiskasvanu: pritsi 2 pipetitäit kõrgkvaliteedilist vedelat tsinksulfaati kurku iga 3 tunni tagant, enne allaneelamist hoia seda suus ca minutikese. Kui gripp või viirus ei aja sind iiveldama ja sa talud tsingi maitset, saad seda korrata 5-6 korda päevas 2 päeva jooksul (st 2 pipetitäit tsinki iga 3 tunni tagant, st 10-12 pipetitäit päevas). Kui su maitsemeel on tundlikum, võid proovida ka pehmemat versiooni Meditsiinimeediumi Tsingishokki: 1 pipetitäis või vähem iga 3 tunni tagant kuni 5 korda päevas või 2 pipetitäit või vähem 3 korda päevas. Peale 2 päeva ükskõik kummas versioonis teraapiat langeta igapäevased tsingiannused oma tavapärasele kogusele.  Laste annused leiate Meditsiinimeediumi varsti ilmuvast raamatust Medical Medium Cleanse to Heal -ilmub ingl kl mais 2020 (tõlk).

MEDITSIINIMEEDIUMI C-VITAMIINI SHOKITERAAPIA.    Esimeste külmetus-, gripi- või viirussümptomite ilmnemisel kaalu koheselt C-vitamiini shokiteraapiaga alustamist. 

Täiskasvanutele:

  • 2 500-mg Micro-C (või samaväärses koguses muud kvaliteetset c-vitamiini, nt vedelat liposoomset – tõlk.)
  • 1 tass eelistatavalt sooja vett
  • 2 tl (toor)mett
  • 1 apelsini värskeltpressitud mahl

Valmistamiseks: Ava Micro-C kapslid (või muu- tõlk) ja kalla nende sisu sooja vette. Sega segunemiseni. Lisa mesi ja apelsinimahl ning sega põhjalikult läbi.  Joo seda toonikut iga 2 tunni tagant kogu ärkveloleku aja alates haigussümptomite ilmnemisest.  Tee seda 2 päeva ning jätka seejärel oma tavapärase annusega.  Samuti võid jätkata selle tehnikaga kogu haiguse aja.  Kui tunned, et vajad enam c-vitamiini, võid jooki lisada ka enam kui ülaltoodud annus.  Kui sa ei soovi kasutada (toor)mett, võid selle asendada 100%-lise vahtrasiirupiga (mitte vahtramaitselise siirupiga). Kui sulle ei meeldi apelsin, võid selle asendada 1 sidruni värskeltpressitud mahlaga. Laste annused leiate Meditsiinimeediumi varsti ilmuvast raamatust Medical Medium Cleanse to Heal -ilmub ingl kl mais 2020 (tõlk).

VIIRUSEVASTASED TOIDUD JA RETSEPTID

Hoia oma immuunsüsteemi tugevana, tarbides neid toite:

  • sellerimahl
  • kurgimahl
  • toores küüslauk – kaalu 1-2 toore küüslauguküüne lisamist igapäevaselt mahladele (nt Kurkumi-Ingveri shotid), tomatisalsale, salatikastmetele, toorsuppidele (nt. Meditsiinimeediumi Spinatisupp), salatitele või lisa hakituna kartulitele või aurutatud köögiviljadele.

TÜÜMIANI TEE JA VESI

Tüümianil on imelised viirusevastased omadused, mis suudavad rünnata viirust kogu kehas, pakkudes kergendust paljudele sümptomitele. Regulaarsel tarvitamisel (ideaalis igapäevaselt), on see fantastiline abivahend, mis aitab terveneda viiruste poolt põhjustatud olemasolevatest sümptomitest ja seisunditest, aga võidelda ka uute soovimatute viirustega.

TÜÜMIANI TEE

  • 2 või enam vart värsket tüümiani
  •  1-2 tassi kuuma vett 
  • soovi korral lisa: värsket sidrunit ja/ või (toor)mett

Valmistamiseks vala kuum vesi värskete varte peale, lase tõmmata vähemalt 15 minutit, seejärel eemalda varred. Soovi korral magusta (toor) mee ja/või sidruniga. 

TÜÜMIANIVESI

  • 2 või rohkem kimpu värskeid tüümianivõrseid
  • 4-8 tassi filtreeritud või allikavett 
  • soovi korral lisa: värsket sidrunit, toor)mett, marju, kurgiviile, münti jne. 

Valmistamiseks: Täida kann toatemperatuuril oleva veega ja lisa tüümianivõrsed. Lase seista üleöö. Hommikul eemalda tüümianivarred ning lisa värsket sidrunimahla, (toor)mett või muid endale meelepäraseid komponente. Rüüpa vett päeva jooksul. INGVERIVESI Ingveril on võimsad viirusevastased toimed. Üheks selliseks on võime tuua keha välja reaktiivsest faasist – see võib aga juhtuda kergesti, kui mõni viirus või haigustekitaja on parasjagu aktuaalne.  Rüüpa ingverivett kogu päeva jooksul. Valmistamiseks vajad: 

  • 1-2 sõrmepikkust värsket ingverit
  • 2 tassi vett
  • 1/2 sidrunit (soovi korral)
  • 2 tl (toor)mett (soovi korral)

TERVENDAV PULJONG

  • 4 porgandit, hakitult või 1 maguskartul, kuubikuteks hakituna
  • 2 sellerivart, hakitult 
  • 2 sibulat (või 1 sibul ja 1 porru), viilutatult 
  • 1 tass peterselli, peeneks hakitult 
  • 1 tass shiitake seeni, värskelt v kuivatatult 
  • 2 tomatit, hakitult 
  • 1 küüslaugupea (ca 6-8 küünt), hakitult 
  • tükk ingverit (ca 2,5 cm jupp) 
  • tükk kurkumit (ca 2,5 cm jupp) 
  • 8 tassi vett 
  • soovi korral lisamiseks punaseid chillihelbeid

VALMISTAMISEKS:  Vala kõik komponendid potti ning lase keema tõusta, seejärel keera kuumust maha ning lase vaikselt kaane all podiseda ca 1 tund. Seejärel kurna ja serveeri puljongina või jäta köögiviljad puljongisse ja serveeri mineraaliderikka toitva supina.

LEEDRISIIRUP

Leeder on suurepärane igapäevase immuunsüsteemi toetajana, mis seda tasakaalustab, aidates immuunsüsteemi taastada ja täiendada üle kogu organismi. Leedri unikaalsed fütokeemilised ühendid annavad energiat nõrgestatud immuunrakkudele, mis on ammendunud madala patogeensusega nakkuste tagajärjel.  Leeder suudab nõrgestada keha jaoks uusi sisenevaid viirusi. Leedrisiirup on magus ja maitsev, tehes sellest fantastilise vahendi, mis meeldib isegi lastele.  1-2 tassi siirupi valmistamiseks läheb vaja:

  • 3/4 tassi kuivatatud leedreid
  • 3 tassi vett
  • 3/4 tassi (toor)mett

Soovi korral lisa:

  • 1 kaneelipulk
  • 1 terve tähtaniis
  • 1/4 tl tervet nelki 

Valmistamiseks: Pane kuivatatud leedrid ja vesi (soovi korral ka vürtsid) keskmise suurusega kastmepannile. Kuumuta keskmisel kuumusel 45-60 minutit kuni segu on paksenenud ja vähenenud poole võrra. Jahuta ning kurna saadud siirup nõusse, pressides puulusikaga marjadest mahla ning eemaldades lisatud vürtsid. Klopi sisse mesi ja vala klaaspurkidesse.  Tervise säilitamise eesmärgil tarvita 1 spl päevas, viirusest taastumise perioodil naudi siirupit 3 korda päevas 1 spl. 

KURKUMI-INGVERI SHOTID

Kurkum omab võimsat viiruse- ja põletikuvastast toimet kogu organismile, vähendades seeläbi viiruskoormust. Kurkum koos ingveriga on eriti võimas kombo. Kui sa kannatad ülekoormuse, köha, valusa kurgu, külmetuse, gripi ja/ või siinuste probleemide käes, võiksid proovida teha eriti kontsentreeritud toormahla just sellest kombost või siis lisatud retsepti järgi. Rüüpa seda päeva jooksul väikeste lonksudena. Mahl toimib röga lahtistaja/ väljutajana ja võib aidata paranemisprotsessi kiirendada. 

  • ca 10 cm tükk kurkumit
  • ca 10 cm tükk värsket ingverti 
  • 2 apelsini
  • 4 küüslauguküünt

ÜLEÜLDISED VIIRUSTEVASTASED SOOVITUSED 

Meditsiinimeedium on töötanud välja ka põhjalikud soovitused igapäevaseks rakendamiseks, mis puudutavad isiklikku hügieeni ning enda ja lähedaste kaitsmist. Ta lisab, et viirusevastase toitumise ja lisandite kõrval on parim viis end kaitsta viisidel, mis minimeerivad igasuguse kokkupuute viirustega või hävitavad koheselt kõik, millega sul kokkupuude on olnud.  Võta seda kui võimalust kaitsta end ja oma lähedasi, teades, et kokkupuude erinevate patogeenidega on väga kerge tekkima, kui me ei ole ettevaatlikud. 

Kokkuvõtlikult on need soovitused alljärgnevad:

  1. Põhjalik kätepesu ning desinfitsaatorite või niisutatud salvrätikutega kasutamine peale kokkupuudet avalikus kasutuses olevate pindade nagu nt mitmesugused lingid ja käepidemed, üldkasutatavad pinnad avalikes kohtades, sh kauplustes, liftides, lennujaamades, tualettides ja liftides, sh ostukärud ja -korvid jmt.
  2. Hoidu puudutamast pesemata kätega nägu (eriti suud, kõrvu, silmi ja nina) ega söö kätega. Ainuüksi näo mittekatsumine võib olla väga suureks abiks. See hõlmab ka silmade hõõrumisest, suu katsumisest, kõrvade sügamisest, nina nokkimisest ja küünte närimisest hoidumist. Hoia oma sõrmed näost eemal nii palju kui vähegi võimalik. Ainuüksi see võib kaitsta sind kokkupuute eest viiruse või pisikuga. 
  3. võimalusel hoidu käepigistustest või kasuta seejärel desinfitsaatorit.
  4. Kasuta tankides kindaid.
  5. Pese käsi peale kokkupuudet sularaha või maksekaartidega.
  6. Väldi restoranides ja kohvikutes toorest või alaküpsetatud toitu ning jää lisamist jookidele hügieenikaalutlustel ning eelista kuuma toitu. 
  7. Kasuta rahvarohketes kohtades viibides võimalusel maski, seda eriti lennujaamades ja lennukites ning pese end kohe peale lennujaamast saabumist.
  8. Võimalusel ära ava koheselt saabunud pakke, vaid hoia neid võimalusel õhu käes, kui see pole aga võimalik, tee seda kinnastega.
  9. Vaheta päeva jooksul riideid ning pese need korralikult läbi.

Allikas: Meditsiinimeedium, https://www.medicalmedium.info/free-report-downloads/VIRUS-PROTECTION.pdf.

Tõlge: Kadri /Foodini